fbpx

Malowanie proszkowe jest dużo bardziej ekonomiczne niż inne formy lakierowania, a wpływa na to kilka kwestii wynikających ze specyfiki farb proszkowych. Farby proszkowe to produkt całkowicie składający się z cząstek stałych. Do malowania przy ich użyciu nie są potrzebne żadne rozpuszczalniki. Wydajność nakładania wynosi od 50-70 procent, czyli podobnie jak przy użyciu farb płynnych.

W przypadku proszku istnieje możliwość zebrania jego nadmiaru z malowanej powierzchni i ponownego użycia. Dzięki temu można uzyskać wydajność sięgającą nawet 99 procent, a straty zminimalizować w sposób, który nie byłby możliwy podczas żadnej innej metody malowania.

Istnieją także inne cechy farb proszkowych, które wpływają na fakt, że jest to wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie. W przypadku farb proszkowych często nie jest wymagane malowanie podkładowe. Czas malowania przy ich użyciu jest krótszy, ponieważ nie trzeba dodawać do nich rozpuszczalnika. To z kolei wpływa na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy. Warto zatem zdecydować się na ten typ farb i cieszyć się z oszczędności, które płyną z tego rozwiązania.

Malowanie proszkowe cena