fbpx

Wyjaśniamy na czym polega transport podwieszany, który stosujemy.

Transport podwieszany to metoda transportu wykorzystywana m.in. w procesie technologicznym malowania proszkowego. Polega na zawieszeniu elementu na haku, tak zwanej zawieszce. Dzięki temu po malowaniu proszkowym dany element może być bezpiecznie i bez szwanku dotransportowana do miejsca docelowego.

 

 

Transport podwieszany to metoda transportu wykorzystywana m.in. w procesie technologicznym malowania proszkowego. Polega na zawieszeniu elementu na haku, tak zwanej zawieszce. Dzięki temu po malowaniu proszkowym dany element może być bezpiecznie i bez szwanku dotransportowana do miejsca docelowego. Do transportu podwieszanego używa się jest przenośnika podwieszanego, którego budowę można opisać bardzo prosto: jest tor, po którym poruszają się zawieszki – najczęściej na łańcuchu. Rodzaj użytego w transporcie podwieszanym przenośnika – jedno lub dwutorowego – zależy od ciężaru ładunku oraz tego jak szybko i jak dużo musimy przetransportować.

Transport podwieszany to metoda popularna i szeroko stosowana. Przydaje się w branżach, które muszą przewieźć dużą ilość towarów w określonym czasie i w niewielkiej przestrzeni oraz w zakładach produkcyjnych, gdzie konkretne elementy przechodzą przez linię montażową transportowane przez tor przenośnika.