fbpx

Malowanie proszkowe jest dzisiaj coraz bardziej popularne. Jest to jedna z technik lakierniczych, która zabezpiecza przedmioty przed korozją, promieniowaniem ultrafioletowym, chemikaliami, wysoką temperaturą, a także wieloma rodzajami uszkodzeń mechanicznych.

Malowanie proszkowe Kraków polega na nakładaniu cząsteczek farby proszkowej na powierzchnię. Najczęściej dotyczy to powierzchni, które mają zostać odnowione bądź zaimpregnowane. Farba utrzymuje się na danej powierzchni, ponieważ wykorzystuje siłę elektrostatycznej i dzięki niej może dokładnie przylegać do pokrywanego materiału.

Lakierowanie proszkowe Kraków odbywa się w specjalnych kabinach służących do malowania proszkowego. Wykonuje się je przy użyciu przystosowanych do tego celu narzędzi. Lakierowanie proszkowe może być prowadzone automatycznie bądź ręcznie. W drugim przypadku malowaniem steruje operator kabiny. Stosuje się je w przypadku, kiedy pomalować trzeba przedmioty o nieregularnych kształtach.

Malowanie proszkowe Kraków można wykorzystać do wielu różnych powierzchni. Najczęściej stosuje się je w przypadku karoserii samochodowych, części samochodowych, ram rowerowych, mebli domowych i ogrodowych, a nawet profili aluminiowych, na przykład okien czy drzwi.

 

malowanie proszkowe Kraków