fbpx

Coraz częściej zdarza się, że wiele osób przeprowadza się poza miasto do starych, stylowych domów. Najczęściej podłogi w tych domach wymagają solidnej renowacji.

Istotne jest to, że nie trzeba zmieniać podłóg, można je odnowić i cieszyć się ich specyficznym urokiem.

W przypadku podłóg drewnianych należy najpierw wnikliwie ocenić ich stan. Dobrze jest skorzystać z pomocy specjalisty, który stwierdzi, czy podłogi nadają się do odrestaurowania. Jeśli ich kondycja pozwoli na przeprowadzenie odnowy, należy przystąpić do niej ostrożnie, by ochronić stare deski przed zniszczeniem.

Pierwszym etapem procesu renowacji jest przygotowanie podłóg do wszystkich zabiegów. Najpierw należy usunąć z nich wszystkie wcześniej nałożone warstwy środków powierzchniowych. Często okazuje się, że drewno zostało zabezpieczone przy użyciu farb olejnych. By usunąć powłokę tego typu, najlepiej zastosować piaskowanie Kraków. Warto jednak pamiętać o tym, że piaskowanie Kraków powoduje duże zapylenie pomieszczeń i najlepiej wykonywać je jeszcze przed wprowadzeniem się do domu.

Podłoga powinna zostać odpylona, odtłuszczona i pozostawiona do wyschnięcia. Tak oczyszczona powierzchnia nadaje się do nanoszenia nowej powłoki. By zachować naturalny charakter starej podłogi, ale i dodać jej współczesnego blasku, należy do renowacji wykorzystać środki, które podkreślą jej oryginalny wygląd. Można wykorzystać produkty, które zapewnią równomierne pokrycie podłoża i umożliwią szybkie wysychanie. Warto wybrać środki, które będą odporne na ścieranie, zarysowania i ślady obuwia.

 

piaskowanie Kraków