fbpx

W każdym starym domu znajdują się drewniane drzwi, którym przydałaby się renowacja. Często też takie drzwi znajdują się w mieszkaniach – może zostały odziedziczone po starszych pokoleniach lub zostały znalezione podczas poszukiwań wyposażenia. Stare drzwi, jeśli były używane, mają nieestetyczne zarysowania, wgłębienia czy ubytki. Starym, drewnianym drzwiom można przywrócić utracony blask i cieszyć się ich pięknem.

Pierwszym etapem renowacji starych drzwi jest usunięcie powłoki farby olejnej, którą są pokryte. Łuszcząca się, najczęściej nierówna powierzchnia farby nie przyjmie właściwie nowej warstwy wykończeniowej. Można do tego wykorzystać specjalne preparaty do usuwania farb. Jednak lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi piaskowania drzwi. Piaskowanie Kraków dokładnie oczyści drzwi, co więcej – nada im efektu postarzenia. Miększe słoje mogą zostać wybite przez piasek. Taki efekt można otrzymać w szczególności, jeśli drzwi są wykonane z miękkiego drewna, takiego jak sosna.

Po zastosowaniu piaskowania otrzymuje się równą powierzchnię, które charakteryzuje się odpowiednią do malowania szorstkością. Wyczyszczone zostają też trudno dostępne rogi i zakrzywienia.

Po usunięciu starej powłoki farby olejnej pozostaje prawie surowe drewno. Jest to jednak stara powierzchnia, warto więc pokryć ją ochronnymi i barwiącymi preparatami. Na rynku dostępne są produkty podkreślające naturalność drewna i nadające kolor i połysk.

 

piaskowanie Kraków