fbpx

Piaskowanie to doskonała metoda czyszczenia powierzchni, która polega na działaniu materiału ściernego, czyli piasku, w strumieniu sprężonego powietrza w kierunku oczyszczanej powierzchni.

Produktywność procesu piaskowana zależy w dużej części od jakości materiału ściernego. Należy na to zwrócić uwagę w szczególności, kiedy wykorzystuje się recykling materiału ściernego. W takiej sytuacji pojawiają się wysokie wymagania odnośnie odporności na stępienie krawędzi ziarna.

Piasek jest naturalnym, tradycyjnym ścierniwem, które stosowane jest od wielu lat w pracach antykorozyjnych. Doskonale sprawdza się przy wykonywaniu profesjonalnych usług, ale także przy drobnych pracach gospodarczych. Polecany i najczęściej stosowany jest do piaskowania betonu i konstrukcji stalowych, a także do prac remontowo-budowlanych. Może być wykorzystywany również do czyszczenia elewacji budynków zabytkowych. Można nim usuwać z powierzchni stare powłoki malarskie i rdzę.

Piaski drobne polecane są do piaskowania delikatnych powierzchni, takich jak drewno czy części samochodowe. Wykorzystuje się je do prac konserwatorskich i renowacyjnych, do czyszczenie drewna, a także do czyszczenia detali architektonicznych i kamieniarskich.

Piaski żwiry najczęściej wykorzystuje się do celów technicznych. Służą do oczyszczania wody w stacjach uzdatniania i filtrach basenowych. Dodaje się je do żywic i chemii budowlanej. Doskonale nadają się także do uzupełniania ubytków w detalach architektonicznych i kamieniarskich.

 

piaskowanie Kraków