fbpx

Często w domach znaleźć można stare meble, jak na przykład kredens po babci czy biurko, przy którym uczyli się rodzice. Stare meble traktowane są jak rodzinne pamiątki. Jeśli będą odpowiednio pielęgnowane, mogą służyć wielu pokoleniom.

Większość starych mebli ma brudne lub zniszczone powierzchnie. Można zauważyć na nich na przykład plamy po tłuszczu, odpryski lakieru, a nawet ślady po kornikach.

By stare meble odzyskały dawny blask, poddaje się je procesowi piaskowania. Piaskowanie drewna to proces, który wykorzystuje się do usuwania starej powierzchni z użyciem ścierniwa uderzającego pod ciśnieniem o powierzchnię. Podczas tego procesu ściera się stara warstwa ochronna drewna – farba i lakier, a także nagromadzone zanieczyszczenia Pojawiają się na nich nieregularne wgłębienia i bruzdy, dzięki czemu meble nabierają rysu historycznego. Po dokładnym odkurzeniu mebli, drewno można zabejcować i pokryć lakierem.

Piaskowaniu można poddać również nowe meble. Dzięki zastosowaniu tego procesu, meblom można nadać urok eleganckiej starości.

Dzięki procesowi piaskowania starych mebli nie trzeba spisywać na straty. Nie muszą zalegać w piwnicach, ale mogą nadawać pomieszczeniem nietypowego charakteru. Odnowione dzięki piaskowaniu meble są doskonałą alternatywą dla nowoczesnych mebli systemowych, które produkowane są według podobnych wzorów. Meble po piaskowaniu doskonale będą wyglądać w miejscach przy kominku, pracowniach, gabinetach, miejscach do czytania książek.

piaskowanie Kraków