fbpx

Z czasem na każdej feldze pojawiają się rdza i korozja, a farba łuszczy się i obciera. Felgi w samochodzie wyglądają nieestetycznie i nie spełniają oczekiwań kierowców. W takiej przypadku zakup nowych felg jest niepotrzebny. Wystarczy oddać je do zakładu, gdzie zostaną poddane regeneracji.

W zakładzie zostanie wykonana renowacja powłoki lakierniczej, która składa się z piaskowania i malowania farbą proszkową.

Regeneracja to technologia, która polega na nanoszeniu farby w postaci proszku na elementy metalowe metodą elektrostatyczną, a potem polimeryzacji proszku. Tak wymalowane elementy będą wyróżniać się wysoką odpornością na korozję i efektownym wyglądem. Ponadto, wytrzymałość takich powierzchni będzie kilkukrotnie wyższa niż malowanych na mokro.

Najpierw wykonywane jest piaskowanie, czyli proces mechaniczny, w czasie którego za pomocą ścierniwa usuwa się stary lakier i ewentualną korozję. Następnie felga jest szlifowana oraz nakładany jest podkład. Jeśli istnieje konieczność felga jest ponownie szlifowana. Kolejnym etapem jest lakierowanie proszkowe wybranym przez klienta lakierem proszkowym, czyli proces, w którym naładowane elektrostatycznie cząsteczki proszku w wybranym kolorze rozpylane są na feldze. Ostatnim etapem jest nałożenie dodatkowego zabezpieczenia czyli lakieru bezbarwnego. Po utwardzeniu lakieru felga jest gotowa do montażu opon.

 

piaskowanie kraków, malowanie proszkowe kraków