fbpx

Na polskim rynku dostępne są różne rodzaje farb proszkowych. Ich oferta jest niezwykle bogata i nie ma problemu, by znaleźć farbę w swoim przedziale cenowym i jakości, która pozwoli na konkretne zastosowanie.

Przy kupowaniu farb proszkowych należy się kierować zdrowym rozsądkiem. Warto pamiętać, że konkurencja, która panuje na rynku farb proszkowych często zmusza producentów do rezygnacji z wysokich marż handlowych. Najczęściej jednak poziom cenowy jest proporcjonalny do jakości kupowanego produktu.

W czasie szukania najtańszego produktu, należy pamiętać, że taka farba jest w większości przypadków tańsza niż surowce, które kupowane są do wytworzenia farb najwyższej jakości. Najtańsze produkty często zawierają tanie dodatki, które pozwalają na obniżenie oferowanej ceny sprzedaży. Po modyfikacji farb proszkowych otrzymuje się produkty, które gorzej ładują się elektrostatycznie, gorzej kryją, słabiej się rozlewają. Oczywiście można je stosować, ale należy pomyśleć, czy jest to opłacalne ekonomicznie.

Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat rynek farb proszkowych bardzo się zmienił. Dla wielu zastosowań określono ramy jakościowe, które powinny być spełnione przez gotowe powłoki. Pozwoliło to producentom na dostosowanie produktów do wymagań.