fbpx

Wygląd ogrodzeń, balustrad balkonowych, felg czy innych metalowych elementów, które użytkujemy na co dzień z czasem ulega pogorszeniu – pojawiają się problemy z rdzą. Elementy te nie tylko przestają ładnie wyglądać, ale również gorzej funkcjonują. Co w takiej sytuacji zrobić? Kupić nowy czy zdecydować się na renowację?

Dlaczego warto zdecydować się na malowanie proszkowe?

 

malowanie proszkowe krakow 3Oddanie skorodowanych elementów metalowych do lakierni proszkowej jest wyjściem korzystniejszym z wielu względów. Przede wszystkim jest tańsze: naprawa uszkodzonych powierzchni nie kosztuje tak dużo jak zakup nowego elementu. Ponadto, metalowe fragmenty poddane procesowi malowania proszkowego wyglądem nie różnią się od nowo zakupionych i są zabezpieczone przed korozją na długi czas. Jak to się dzieje?

 

Jak przebiega proces malowania?

 

Lakiernie dysponują specjalistycznym sprzętem, którego używają do przeprowadzenia procesu malowania proszkowego. Zalicza się do niego między innymi:

 

  • pistolety do aplikacji farb,
  • kabiny proszkowe,
  • systemy zasilania i odzysku proszku,
  • piece.

 

Zanim powierzchnie pokrywane są farbą, przygotowuje się je do tego dokładnie je oczyszczając z . W tym celu wykorzystuje się technologię piaskowania lub śrutowania. Dopiero wtedy możliwa jest aplikacja farb proszkowych, którą przeprowadzić można na kilka sposobów, np. z użyciem pistoletu natryskowego lub dysków obrotowych. I w ten sposób odnowić można praktycznie każdy element metalowy: od fragmentów ogrodzeń po wózki dziecięce.