fbpx

Czy zastanawiasz się jak pomalować felgi w swoim samochodzie lub elementy metalowe ogrodzeń? Czy wiesz, że użycie w tym celu tradycyjnych farb nie jest korzystne dla Twojego zdrowia? Alternatywą, która jest przyjazna nie tylko dla Twojego zdrowia, ale również całego środowiska jest malowanie proszkowe.

 

farby proszkoweFarby rozpuszczalnikowe – jak działają na mózg?

Na temat szkodliwości tradycyjnych farb przeczytać można w czasopiśmie naukowym „Neurology”,na łamach którego opublikowane zostały badania dr Eriki Sabbath. Przebadała ona ponad 2000 robotników, którzy w swojej pracy mieli kontakt z farbami rozpuszczalnikowymi. Okazało się, że prawie dwie trzecie badanych miało w związku z tym obniżone zdolności umysłowe przejawiające się w problemach z pamięcią i koncentracją. Problemy tego rodzaju mieli nawet ci robotnicy, który ostatnią styczność z toksycznymi farbami mieli ponad 50 lat temu! Farby rozpuszczalnikowe mają zatem istotny wpływ na zaburzenie funkcjonowania ludzkiego mózgu.

 

Farby proszkowe – zdrowsza alternatywa

Wyniki badań skłaniają do rezygnacji z tradycyjnego malowania na rzecz alternatyw takich jak malowanie proszkowe. Farby używane w tej technologii nie emitują żadnych szkodliwych substancji, są zatem niegroźne dla ludzkiego zdrowia, stanowią również produkt przyjazny dla środowiska. Warto zwrócić uwagę na to, że malowanie proszkowe jest ponadto skuteczniejszą metodą malowania powierzchni – osiągane dzięki niej efekty są dużo trwalsze, a malowane powierzchnie mniej narażone na różnego rodzaju defekty.