fbpx

Malowanie proszkowe obfituje w wiele zalet i bogaty wachlarz zastosowań. Jest to technologia, która, w odróżnieniu od metod tradycyjnych, nie szkodzi środowisku, a dodatkowo pozwala na uzyskanie wyjątkowo trwałych i estetycznych powłok. By nie zaburzyć tego efektu, warto jednak pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad dotyczących przechowywania farb proszkowych. Oto i one.

 

malowanie proszkowe Krakow

 1. Farby proszkowe mają ograniczoną trwałość
  Farby proszkowe mogą być magazynowane przez długi czas, ale nie jest to czas nieograniczony. Pełnię właściwości farby zatrzymują przez pierwsze 12 miesiące. W tym czasie użytkowanie farb jest w pełni bezpieczne.
 2. Powinny być przechowywane w odpowiedniej temperaturze
  Zalecane jest przechowywanie farb proszkowych w pomieszczeniu, w którym panuje stała temperatura ok. 25 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza utrzymuje się na poziomie ok. 50-60%.
 3. Warunki magazynowania powinny być stale kontrolowane
  Zarówno czas jak i warunki przechowywania farb proszkowych powinien być kontrolowane. Dzięki temu istnieje prawdopodobieństwo, że nie straci swoich właściwości również po upływie 12 miesięcy i będzie można z niej nadal korzystać.
 4. Przechowuj farby w odpowiednim pomieszczeniu
  Pomieszczenie, w którym magazynowane są farby proszkowe powinno być suche, z odpowiednią przewiewnością, i regulowaną temperaturą.
 5. Czytaj instrukcje na opakowaniach farb
  Szczegółowe informacje na temat magazynowania znajdują się na etykietach opakowań farb proszkowych. Warto się z nimi zapoznać, by utrzymać wysoką jakość farb przez długi czas.