fbpx

Tradycyjne technologie malowania powoli odchodzą do lamusa. Powodem jest nie tylko niższa skuteczność i trwałość, ale również wyższe koszty – zarówno ekonomiczne jak i ekologiczne. Dlatego właśnie coraz częściej korzysta się z alternatywy jaką jest malowanie proszkowe. Poniżej przedstawiamy Ci 5 powodów, dla których i Ty powinieneś zdecydować się na jego wybór.

 

 1. malowanie proszkowe krakowNie zrobisz krzywdy ani sobie ani środowisku
  Farby proszkowe wykorzystywane w malowaniu proszkowych nie zawierają szkodliwych substancji, dzięki czemu ich aplikacji nie towarzyszy emisja żadnych gazów, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu ludzkiemu czy środowisku. Ponadto, farby proszkowe są niepalne, co zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania.
 2. Nie zbankrutujesz
  Decydując się na malowanie proszkowe możesz sporo zaoszczędzić. Dzieje się tak między innymi dzięki temu, że farby proszkowe można poddawać recyklingowi, a warstw, które odpadły od powierzchni można użyć ponownie.
 3. Pomalujesz metale i nie tylko
  Farb proszkowych można, wbrew pozorom, używać nie tylko do malowania elementów metalowych. Pisaliśmy już na naszej stronie o przykładach zastosowań malowania proszkowego w przypadku płyt MDF, szkła czy tworzyw sztucznych.
 4. Praktycznie i elegancko
  Malowanie proszkowe to nie tylko gwarancja trwałej i wytrzymałej powłoki, ale również atrakcyjnych efektów wizualnych.