fbpx

Już za 2 tygodnie, czyli 19 kwietnia rozpoczynają się międzynarodowe targi PaintExpo, przyciągające ludzi związanych z branżą malarską z całego świata. Jak zapowiadają organizatorzy, impreza ma w tym roku zgromadzić rekordową liczbę gości zainteresowanych nowinkami technologicznymi z obszaru malowania proszkowego (i nie tylko).

 

Co się wydarzy?

malowanie proszkowe krakowTegoroczne targi mają obfitować w rewolucyjne rozwiązania z dziedziny farb, przydatne na niemal każdym etapie ich produkcji oraz eksploatacji. Między innymi zaprezentowane mają zostać techniki przygotowania powierzchni takie jak fosforowanie jednoskładnikowe czy inne metody, które gwarantują większą przyczepność farb do podłoża oraz zwiększoną ochronę antykorozyjną. Program imprezy obejmuje również omówienie systemów nanoceramicznych dla powierzchni metalicznych, a także sposoby przygotowania do malowania powierzchni tworzyw sztucznych (np. czyszczenie plazmą, suchym lodem lub przegrzaną parą).

 

Pod hasłem ekologii i efektywności

Kluczową sprawą na współczesnym rynku farb jest pogodzenie kwestii efektywności i ekologii. Na targach zaprezentowane ma zostać rozwiązanie, które świetnie je ze sobą łączy. Mowa o innowacyjnych farbach proszkowych, które umożliwiają uzyskanie efektu chromowania bez wykorzystania szkodliwego chromu. Efektem malowania jest zatem nie tylko wysokiej jakości powłoka, ale do tego powłoka przyjazna środowisku. Z tym i wieloma innymi rozwiązaniami będzie można zapoznać się podczas zbliżających się targów.