fbpx

Malowanie proszkowe to z uwagi na jej walory ekologiczne, coraz bardziej popularna metoda malowania. Zwiększająca się świadomość ludzi oraz ich troska o środowisko naturalne nie są jednak jedynymi powodami, które skłaniają do pokrywania powierzchni farbami proszkowymi. Co jeszcze powinieneś o nich wiedzieć?

 

malowanie proszkowe krakow farby proszkoweFarba proszkowa – z czego się składa?

Farby proszkowe są farbami termoutwardzalnymi, które w składzie bazują na polimerach. Wśród nich dominuje żywica, której rodzaj zależy od przeznaczenia farby – najczęściej wykorzystuje się nasycony poliester lub epoksyd. W skład farb proszkowych wchodzą również pigmenty decydujące o kolorze oraz kosztach produkcji, a także dodatki i wypełniacze mające na celu uszlachetnienie farby, dzięki czemu osiągane są dodatkowe efekty wizualne.

 

Farba proszkowa – jakie zalety?

Co przemawia za stosowaniem farb proszkowych? Oprócz walorów ekologicznych, posiadają wiele innych zalet, które sprawiają, że malowanie proszkowe jest po prostu opłacalne. A zatem: farb proszkowych używać można zarówno do powierzchni znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia, powłoki proszkowe są gładkie i wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne, charakteryzują się dużą przyczepnością do podłoża oraz właściwościami antykorozyjnymi, są uniwersalne, estetyczne, łatwe w użyciu, itd.