fbpx

Dobierając farby proszkowe, większość z nas kieruje się przede wszystkim indywidualnym zapotrzebowaniem oraz marką producenta. Nie są to jednak jedyne kwestie, które należy wziąć pod uwagę. Ważny jest również wybór odpowiedniego dystrybutora. A po czym poznać dobrego dystrybutora farb proszkowych? Poniżej podpowiadamy na co zwrócić uwagę w tym obszarze.

 

1. Jak przechowuje farby?

Od warunków przechowywania farby proszkowej w dużej mierze zależy jej jakość. Z tego względu muszą one mieć zapewniony odpowiedni poziom wilgotności oraz temperatury w pomieszczeniu.

 

2. Jak duży asortyment?

Im bogatszy asortyment, tym lepiej! Dobrze, jeśli oprócz farb proszkowych dystrybutor dysponuje również akcesoriami, które wykorzystuje się w malowaniu proszkowym. Dzięki temu wszystkie zakupy można zrealizować w jednym miejscu, to nie tylko wygoda, ale również oszczędność czasu, a w wielu przypadkach również pieniędzy.

 

3. Czy masz możliwość konsultacji z doradcą?

Chcesz uniknąć pomyłki podczas zakupów? Dowiedz się, czy dystrybutor zapewnia możliwość konsultacji zakupu farby z kompetentną osobą pracującą w firmie. Dzięki jego wiedzy z zakresu właściwości farb, ich specyfiki oraz możliwości wykorzystania na określonych rodzajach powierzchni, uda Ci się dokonać trafnych zakupów.

 

4. Jakie koszty?

Większości konsumentów zależy na tym, by zakupić wysokiej jakości produkt za niską cenę. Warto jednak być czujnym – jeśli dystrybutor farb proszkowych oferuje nam towar w wyjątkowo niskiej cenie, lepiej sprawdzić czy nie jest uszkodzony albo przeterminowany, a także upewnić się czy istnieje możliwość jego reklamacji.