fbpx

Malowanie proszkowe to technologia, która dynamicznie się rozwija, czego dowodzą pojawiające się w jej obszarze nowinki. O nich właśnie opowiemy na łamach niniejszego materiału.

 

Quickcoating – co to?

malowanie proszkoweJedną z nowości na rynku malowania proszkowego jest nowa technologia zwana quickcoatingiem – możliwa do zastosowania w przypadku każdego rodzaju farb. Technologia ta, w przeciwieństwie do standardowych metod, nie potrzebuje powietrza zasysanego ani sprężonego, zużywa przy tym minimalną ilość energii i mocy. Wymiana farby odbywa się tu natomiast w przeciągu zaledwie kilku minut. Dodatkowo, ustawienie wszelkich parametrów malowania odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, a programy powlekania mogą być zapisywane, edytowane oraz eksportowane. Całość procesu przebiega szybko, cicho i w sposób powtarzalny.

 

O systemie firmy Brige

Firma Brige zajęła się w ostatnim czasie kwestią czystości systemów przenośnikowych, czego efektem jest wypracowany przez nich system czyszczenia pod wysokim ciśnieniem. Dzięki niemu elementy poddawane malowaniu proszkowemu są chronione przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w systemie przenośnikowym. Jakie niesie to korzyści? Przede wszystkim oszczędność – dzięki systemowi czyszczenia nie ma konieczności wyrzucania zanieczyszczonych farb. Jest to też technologia przyjazna środowisku – dzięki niej możliwy jest odzysk wody i oszczędność energii.