fbpx

Jeśli ogrodzenie Twojego domu zostało zaatakowane przez korozję, jeszcze nic straconego! Dowiedz się jak w prosty i tani sposób uratować metalowe elementy od rdzy. Czytaj dalej!

 

malowanie proszkowe ogrodzenDlaczego ogrodzenie rdzewieje?

Jeśli elementy ogrodzenia nie zostały przed malowaniem zabezpieczone przed korozją, niestety musimy liczyć się z tym, że prędzej czy później rdza zaatakuje powierzchnię, szpecąc i osłabiając całość konstrukcji. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyną pojawienia się korozji są zazwyczaj zaniedbania, a także sprzyjające takim zjawiskom warunki, np. wysokie zasolenie powietrza czy jego zanieczyszczenie. W takiej sytuacji metalowe elementy są bardziej podatne na korodowanie.

Jak odrdzewić?

Jeśli na przęsłach czy słupach dostrzeżesz pierwsze oznaki rdzewienia, nie ma co zwlekać – trzeba zabrać się do działania. Jeśli nalot widoczny jest tylko na powierzchni usuniesz go za pomocą preparatów odrdzewiających, gdy stadium jest bardziej zaawansowane, a rdza dostała się głębiej – musisz chwycić drucianą szczotkę i szorować powierzchnię aż do uzyskania efektów. Możesz również zdecydować się na zdjęcie zardzewiałych elementów i oddanie ich do warsztatu, gdzie fachowcy zajmą się jego odrdzewieniem i pomalowaniem. Malowanie proszkowe ogrodzenia Po dokładnym oczyszczeniu powierzchni metalowych ogrodzenia, należy zadbać o to, by były suche – dopiero wtedy można przystąpić do malowania. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku malowanie proszkowe, które skutecznie uchroni ogrodzenie przed korozją, zapewniając mu trwałość, wytrzymałość i wysoką estetykę.