fbpx

Ogrodzenie to nie tylko ważne zabezpieczenie, które uchroni Cię przed niepożądanymi gośćmi, ale również ozdoba otoczenia Twojego domu. Jakie powinno być, aby dobrze spełniało obydwie te funkcje? O tym dowiesz się z poniższego materiału.

 

Jakie ogrodzenie?

malowanie proszkowe ogrodzenDo wyboru masz kilka rodzajów ogrodzeń. Wiele osób decyduje się na lekkie i łatwe w montażu siatki, panele ogrodzeniowe, kratownice lub płoty sztachetowe. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej stabilne, trwałe i szlachetne ogrodzenie tworzą konstrukcje metalowe. Oprócz solidności, charakteryzuje je bogactwo stylów. W zależności od upodobań, możesz się skusić się na klasyczne, proste ogrodzenie lub bogato zdobione o skomplikowanej budowie. Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzesz, ważne jest zadbanie o odpowiednie pokrycie powierzchni ogrodzenia.

 

Malowanie proszkowe receptą na korozję!

Metalowe ogrodzenia wykonane są ze stali o różnym stopniu wykończenia. Powierzchnia tych najprostszych pokryta jest farbami podkładowymi, jednak najskuteczniejsze są powłoki powstałe z połączenia technologii cynkowania z malowaniem proszkowym. W jednym z naszych artykułów wspominaliśmy już o tym, że malowanie proszkowe to świetna ochrona przed korozją. Warto dodać, że malowanie proszkowe wspomagane wcześniejszym ocynkowaniem powierzchni stanowi podwójną i niezastąpioną ochronę przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi. Udowodniono, że stal ocynkowana posiada nawet kilkanaście razy większą odporność od stali nieocynkowanej. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to odgazowanie ocynkowanego materiału, by powłoka farby nie ulegała później łuszczeniu. Tyle wystarczy, by cieszyć się przez długie lata trwałym i okazałym ogrodzeniem.