fbpx

O zaletach malowania proszkowego pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów. Dziś postanowiliśmy przedstawić temat w świetle trzech kluczowych walorów tej metody. Walory te dowodzą temu, że malowanie proszkowe to technologia na miarę XXI wieku. Jakie to walory? Opisaliśmy je za pomocą 3E. Jeśli chcesz je rozszyfrować, czytaj dalej!

 

Malowanie proszkowe jest ekonomiczne

Ekonomiczność to pierwsza zaleta, którą możemy opisać technologię proszkową. W ostatnim artykule pokazywaliśmy, że malowanie proszkowe jest metodą niedrogą, jeśli wziąć pod uwagę dużo większą trwałość malowanych w ten sposób powłok. Oszczędność obejmuje jednak również inne sfery, bowiem malowanie proszkowe generuje mniejsze straty materiału, mniejsze zużycie energii, itp.

Malowanie proszkowe jest ekstranowoczesne

Innowacyjność i nowoczesność – tych cech nie można odmówić technologii malowania proszkowego. Wykorzystuje ona farby bazujące na żywicach, po których jeszcze jakiś czas temu nikt nie spodziewał się, że mają właściwości malujące. W tym temacie warto również wspomnieć o nowoczesnych systemach aplikacji i utrwalania oraz wyjątkowych wynikach powłok na skali trwałości i wytrzymałości.

Malowanie proszkowe jest ekologiczne

W porównaniu do farb tradycyjnych, farby proszkowe to produkt przyjazny środowisku, który nie uwalnia do atmosfery szkodliwych substancji i nie generuje dużej ilości odpadów. Malując proszkowo nie przyczyniasz się zatem do niszczenia warstwy ozonowej ani nie trujesz żyjących dokoła ludzi i stworzeń trującymi chemikaliami.