fbpx

Malowanie proszkowe to technologia, która zdobywa coraz większą popularność i znajduje szerokie zastosowanie w coraz większej liczbie branż. Dlaczego? Technologia obfituje w ogrom zalet. Dzięki niej możesz wiele zaoszczędzić. W jednym z naszych artykułów opisywaliśmy koszty malowania proszkowego. Z niniejszego materiału dowiesz się z czego one wynikają i na czym tak naprawdę oszczędzasz.

 

Odzysk farby proszkowej

malowanie proszkowe krakowRozwój technologii malowania proszkowego zaowocował pojawieniem się urządzeń, które ograniczają straty farby nawet poniżej 10 procent. Mowa tu o urządzeniach odzyskowych umożliwiających ponowne wykorzystanie farby, która nie pokryła malowanej powierzchni. Dla uzyskania optymalnych efektów i zminimalizowania kosztów, warto połączyć system odzysku z systemem zasilania. Sposób zasilania wpływa na zamknięcie obiegu farby proszkowej tak, by zmniejszyć do minimum straty, które powstają w sytuacji wymiany kolorów podczas aplikacji, itp.

Taniej, ale wciąż w wysokiej jakości

Choć farby z odzysku mogłyby się wydawać gorszej jakości, jednak wcale tak nie musi być. By otrzymać z nich wytrzymałą i estetyczną powłokę, wystarczy zadbać o:

– odpowiednie przygotowanie i oczyszczenie powierzchni,

– dobór odpowiedniego sprzętu aplikacyjnego,

– dobrze zaprojektowany piec,

– transport i układ odzyskowy,

– odpowiednie warunki w malarni proszkowej.