fbpx

Czy malowanie proszkowe szkodzi środowisku? Wykorzystywane w procesie proszki i lakiery mogą budzić u niektórych wątpliwości i obawy, ale w tym artykule udowodnimy, że technologia proszkowa jest zupełnie nieszkodliwa. Zapraszamy do lektury.

 

Malowanie proszkowe a ekologia

malowanie proszkowe jest ekoCo sprawia, że malowanie proszkowe jest metodą ekologiczną? Decyduje o tym skład farb proszkowych, które nie zawierają szkodliwych dla ludzkiego zdrowia i środowiska rozpuszczalników, a podczas aplikacji nie ulatniają się żadne lotne związki, które mogłyby zanieczyścić powietrze. Co więcej, farby proszkowe posiadają atesty, które zezwalają na ich kontakt z żywnością i wodą pitną. Trudno sobie wyobrazić, żeby było to możliwe w przypadku farb tradycyjnych. Środowisku przyjazne jest również to, malowanie proszkowe nie generuje odpadów, a cała farba, która odpada podczas aplikacji nadaje się do ponownego użycia, o czym pisaliśmy w jednym z naszych ostatnich artykułów na temat odzysku farb proszkowych.

Gdzie możesz skorzystać z ekologicznego malowania proszkowego?

Z usług obejmujących przygotowanie powierzchni oraz malowanie proszkowe elementów, możesz skorzystać na terenie Krakowa i okolic. Firmą, która działa na tym obszarze i posiada szeroki wachlarz usług w tym zakresie jest Stelco. Oprócz profesjonalizmu, rzetelności i terminowości, gwarantuje również konkurencyjne ceny. Zapoznaj się z naszą ofertą.