fbpx

Malowanie proszkowe – metoda, po którą sięga się coraz częściej. Powodów jest kilka: począwszy od przyjazności dla środowiska, a na zwiększonej wydajności skończywszy. Warto wiedzieć, że wydajność ta jest efektem rzetelnie przeprowadzonego procesu, którego pierwszym etapem jest czyszczenie malowanej powierzchni. Jak ono przebiega? O tym poniżej.

Czym jest śrutowanie?

Przygotowanie powierzchni do procesu malowania polega na jego strumieniowo-ściernej obróbce, czyli śrutowaniu. Dzięki tej metodzie element zostaje oczyszczony za pomocą specjalnych urządzeń wykorzystujących wysokie ciśnienie i odpowiedni materiał ścierny (kulki szklane, żwirek stalowy, korund, etc.). Celem zabiegu jest uzyskanie odpowiedniego poziomu chropowatości, który zapewni optymalną adhezję (przyczepność) farby do podłoża. Tylko w ten sposób jest możliwe powierzchni idealnej pod dalsze zabiegi malowania proszkowego. Tylko dzięki właściwie przeprowadzonemu śrutowaniu, powłoka proszkowa charakteryzuje się wyjątkowo wysoką trwałością i wytrzymałością.

 

Śrutowanie i malowanie proszkowe – gdzie?

malowanie ProszkoweProces przygotowania powierzchni do malowania proszkowego oraz sam zabieg malowania przeprowadzamy w naszej lakierni proszkowej w Krakowie. Posiadamy nowoczesną kabinę, piec z termoobiegiem, no i oczywiście wszystkie niezbędne narzędzia do odpowiedniego przygotowania powierzchni do malowania. Śrutujemy zarówno drewno, jak i kamień. Radzimy sobie świetnie z nowymi, wcześniej niemalowanymi powierzchniami, a także ze skorodowanymi elementami. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w branży, profesjonalne narzędzia i urządzenia oraz atrakcyjne ceny. Zatem jeśli malowanie proszkowe, to tylko u nas w Krakowie! Zapraszamy!