fbpx

W naszym ostatnim materiale opisywaliśmy rodzaje farb, z jakich korzystamy w naszej lakierni proszkowej w Krakowie. Na łamach niniejszego artykułu zajmiemy się tematyką dopasowania określonych typów farb do różnych powierzchni.

farby proszkowe

Farby epoksydowe

Farby epoksydowe charakteryzują się wysoką odpornością na działanie substancji chemicznych, a także na uszkodzenia i korozję. W związku z tym są wykorzystywane do malowania elementów w maszynach rolniczych i przemysłowych, metalowych meblach biurowych, szafkach narzędziowych, w osłonach ogrzewaczy i bojlerów, a także w zbrojeniach i silnikach elektrycznych.

Farby epoksydowe-poliestrowe

Ich właściwości sprawiają, że farby świetnie nadają się do pokrywania elementów znajdujących się wewnątrz konstrukcji, np. akcesoriów samochodowych wewnątrz auta, a także artykułów oświetleniowych, ceramiki, terakoty, pieców, poręczy, sprzętów AGD, suszarek, zabawek, itd.

Farby poliestrowe

Dzięki ochronno-dekoracyjnym właściwościom, farby te z powodzeniem wykorzystywane są w malowaniu proszkowych powierzchni takich jak: blachy dachowe, klimatyzatory, markizy i parasole, meble ogrodowe, ościeżnice, rowery, rynny, skrzynki na listy, itd.

Farby poliestrowe fasadowe

Bez nich nie obędzie się branża budowlana czy motoryzacyjna. Farby poliestrowe fasadowe świetnie sprawdzają się w pokryciach dachowych, paneli, parapetów, rynien, a także rowerów i akcesoriów samochodowych. W zależności od rodzaju powierzchni, którą chcesz pomalować, pracownicy naszej lakierni w Krakowie dobiorą optymalny typ farby proszkowej, by efekt był dla Ciebie wysoce satysfakcjonujący. Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami: biuro@stelco.pl