fbpx

Malowanie proszkowe to technologia, która słynie z tego, że jest wydajna i ekonomiczna. Wykorzystując ją w procesie pokrywania powierzchni, nie musimy stosować wielu warstw farby, co znacząco obniża koszty całkowite malowania.

 

Jaka grubość warstw proszkowych?

malowanie Proszkowe - grubosc powlokiPorównując tradycyjne metody malowania farbami rozpuszczalnikowymi z malowaniem proszkowym, łatwo można zauważyć prawie trzykrotną różnicę w grubości powłok. Oczywiście na korzyść technologii proszkowej. Oznacza to, że w zależności od koloru i rodzaju podłoża, farby proszkowe mogą tworzyć skuteczne i wytrzymałe powłoki o grubości od 20 do 30 µm, choć zdarzają się sytuacje, że muszą być one nieco grubsze, np. kiedy podłoże charakteryzuje się wyjątkowo silnym kontrastem.

 

Jakie są zalety cienkich powłok proszkowych?

Uzyskiwane w procesie malowania proszkowego cienkie powłoki dają szereg korzyści, wśród których można wymienić choćby:

redukcję kosztów poniesionych w procesie pokrywania powierzchni, zwiększenie skuteczności procesu, dzięki wyeliminowaniu problemów z nawarstwianiem i rozpryskiem,

lepsze efekty wizualne, dzięki uzyskaniu jednorodnej powierzchni o stałej grubości i perfekcyjnej rozlewności.

Jeśli chcesz skorzystać z pełnego wachlarza korzyści, jakie niesie ze sobą malowanie proszkowe, Kraków wraz z funkcjonującym w jego obszarze zakładem firmy Stelco jest do Twoich usług! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.