fbpx

Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, malowanie proszkowe to niezwykle skuteczna metoda pokrywania powierzchni różnego typu. Jednak, by efekt był trwały, należy przestrzegać pewnych zasad, które dotyczą konserwacji powłok proszkowych. Jakie to zasady? O tym poniżej.

Jak dbać o powłoki proszkowe?

malowanie.proszkowe.krakow By malowanie proszkowe przyniosło najlepsze efekty w postaci trwałych, odpornych na korozję i estetycznie prezentujących się powierzchni, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Nie kosztują one dużo wysiłku, a zaowocują wspaniałymi efektami. A oto 5 zasad, które pomogą Ci je uzyskać:

 

1) Do mycia powierzchni używaj czystej wody z niewielkim dodatkiem neutralnych detergentów.

2) Zamiast drucianej szczotki używaj gładkiej gąbki, która nie spowoduje uszkodzeń powierzchni.

3) Temperatura wody wykorzystywanej do mycia nie powinna być wyższa niż 25 stopni Celsjusza.

4) Nie należy stosować w konserwacji aromatycznych rozpuszczalników ani detergentów nieznanego pochodzenia. Wyjątkiem są przypadki silnego zabrudzenia tłustymi i oleistymi substancjami, które usunąć można jedynie za pomocą silniejszych rozpuszczalników.

5) Kontakt powierzchni pomalowanej proszkowo z detergentem powinien być jak najkrótszy. Na zakończenie zalecane jest opłukanie jej czystą, zimną wodą.

 

Zachowanie tych 5 zasad zwiększa efekty uzyskane dzięki malowaniu proszkowemu. Jeśli szukasz miejsca, w którym skorzystasz z tego rodzaju usługi, zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie!