fbpx

W jednym z naszych artykułów poruszaliśmy już temat farb metalicznych. Jest to rozwiązanie, którego niewątpliwą zaletą są niskie koszty, jednak pociągają one za sobą pewne problemy w aplikacji. Jak ich uniknąć? O tym piszemy dziś w naszym artykule.

6 zasad malowania proszkowego farbami metalicznymi

By ustrzec się problemów wynikających z używania farb metalicznych, wystarczy stosować się do tych 6 zasad.

1. Czystość w lakierni to podstawa!

By malowanie proszkowe przebiegło bez problemów, a jego efekty były zadowalające, należy zadbać o higienę w lakierni proszkowej – zarówno jeśli chodzi o urządzenia do aplikacji, jak i samo otoczenie pracy.

2. Dobrze przygotowana powierzchnia – lepszy efekt

Bez dokładnie wyczyszczonej powierzchni przeznaczonej do malowania proszkowego nie ma co marzyć o dobrych efektach procesu. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią metodę czyszczenia do powierzchni, a następnie bardzo precyzyjnie ją zrealizować.

3. Aplikacja zgodna z zaleceniami

By nanieść farbę na podłoże, należy używać sprzętu zaleconego przez producenta danej farby. Warto pamiętać o uziemieniu urządzeń, a także o regularnym czyszczeniu zawieszek używanych w procesie malowania.

4. Utwardzanie w odpowiedniej temperaturze

By efekt malowania proszkowego był trwały, farba powinna być utwardzona w odpowiedniej temperaturze, o której można się dowiedzieć z informacji na etykiecie opakowania. Dodatkowo wskazane jest regularne kontrolowanie temperatury w piecu.

5. Transport i składowanie we właściwych warunkach

By uniknąć trudnych do usunięcia zadrapań i porysowań, należy z ogromną starannością przenosić pomalowane elementy, a także magazynować je w bezpiecznych warunkach. 6. Bezpieczne czyszczenie W naszym ostatnim artykule opisywaliśmy zasady poprawnej konserwacji powłok metalicznych. Przede wszystkim należy w niej pamiętać o niestosowaniu silnych detergentów i zbyt ciepłej wody.