fbpx

W ostatnim artykule przedstawialiśmy krótką historię malowania proszkowego, ukazując zmiany jakim po drodze ulegało. W niniejszym materiale poruszymy natomiast temat nowoczesnych rozwiązań w technologii, które umożliwiają uzyskanie rewelacyjnych efektów bez udziału wysokich temperatur. O czym mowa? Czytaj dalej!

Na czym polega niskotemperaturowe malowanie proszkowe?

malowanie.proszkowe.krakow Malowanie proszkowe w niskiej temperaturze to alternatywa dla utwardzania proszku w wysokich temperaturach w piecu. To kolejna innowacja, z jaką mamy do czynienia w obszarze tej technologii. Jej założeniem jest obniżenie temperatury i czasu wypalania proszku, co pociąga za sobą zmniejszenie ilości zużywanego gazu i w konsekwencji mniejszą ilość ulatniającego się w procesie dwutlenku węgla. Ta metoda nie przyczynia się zatem do konsekwencji, jakie niesie ze sobą globalne ocieplenie.

 

Jakie są zalety malowania proszkowego w niskiej temperaturze?

Malowanie w niskiej temperaturze przebiega szybciej i sprawniej. Dzieje się tak między innymi dzięki wyeliminowaniu zagrożenia uchybieniami, które powstają podczas utwardzania powłoki w wysokiej temperaturze. Ponieważ takie błędy nie powstają – nie trzeba tracić czasu na ich naprawę. Powłoki powstałe w efekcie procesu są gładkie, wytrzymałe i estetyczne. To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że malowanie proszkowe staje się jeszcze bardziej przyjazne środowisku, choć i bez tego pozostaje najbardziej ekologiczną metodą malowania spośród wszystkich technologii malowania. Pojawia się coraz więcej argumentów przemawiających za stosowaniem malowania proszkowego. Trudno się im oprzeć!