fbpx

Wilgoć jest wszędzie – w mniejszym lub większym stopniu jest również obecna podczas malowania proszkowego w lakierni. Co zrobić, by zminimalizować jej szkodliwy wpływ na przeprowadzane procesy?

 

malowanie.proszkowe.krakow By problem wilgoci nie wpłynął na jakość malowania proszkowego, w każdej malarni należy stosować się do 6 poniższych zasad:

1) Zadbaj o temperaturę!

Przed rozpoczęciem prac malarskich, należy zadbać o to, by proszek miał tę samą temperaturę co otoczenie w malarni. Stąd też wskazane jest dostarczanie farby do malarni na dzień przed planowanym malowaniem.

2) Korzystaj z fluidyzacji!

Fluidyzacja proszku przed malowaniem ułatwia utrzymanie tych samych parametrów aplikacji w przypadku nowo wykorzystywanej farby i tej, która jest już w obiegu,

3) Czyść ściany kabiny proszkowej!

Po zakończeniu malowania, należy wyczyścić ściany malarni – dzięki temu proszek w obiegu nie będzie łapał wilgoci z powietrza.

4) Zamykaj pojemnik z farbą!

Zawsze zamykaj pojemnik z farbą proszkową kiedy go już nie używasz, dzięki temu wilgoć nie dostanie się do środka.

5) Uważaj na detale!

Każdy element może przenieść wodę do malarni, dlatego zwracaj uwagę na wszystkie detale, które trafiają do wnętrza.

6) Monitoruj urządzenia

Podczas aplikacji farb proszkowych ważne jest, by powietrze było czyste i dobrze osuszone, dlatego urządzenia, które są zasilane sprężonym powietrzem powinny być stale monitorowane.

W naszej malarni proszkowej w Krakowie opisane powyżej zasady są stale przestrzegane, co sprawia, że malowanie proszkowe przebiega sprawnie i płynnie, a problem nadmiaru wody i związanych z tym konsekwencji jest w 100% wyeliminowany.