fbpx

Malowanie proszkowe to technologia, której stosowanie niesie ze sobą ogrom korzyści. Jedna z nich jest związana z możliwością szybkiej zmiany kolorów bez zbędnych komplikacji.

Malowanie proszkowe – szybki sposób na zmianę koloru

By uzyskać nowy, odświeżony kolor na felgach, ogrodzeniu, czy różnego rodzaju elementach metalowych i nie tylko, warto sięgnąć po technologię malowania proszkowego. To nie tylko najskuteczniejszy i najtrwalszy sposób na pokrycie powierzchni, ale również szybka zmiana koloru w zaledwie 10 minut! Tak błyskawiczne przeprowadzenie procesu umożliwia zastosowanie specjalnych rozwiązań w konstrukcji kabin proszkowych.

Jakie kabiny proszkowe umożliwiają szybką zmianę koloru?

Skrócenie czasu zmiany koloru w malowaniu proszkowym nastąpiło w momencie, kiedy rozpoczęto budowę kabin z tworzyw sztucznych. Dzięki takiej ich konstrukcji podczas procesu malowania nie dochodzi do osadzania się proszku na ścianach, co eliminuje żmudny proces ich czyszczenia, znacząco go przyspieszając. Dodatkowo, szybką i bezawaryjną zmianę koloru umożliwiają nowoczesne multicyklony i innowacyjne systemy zasilania farbami proszkowymi, które od pewnego czasu są stosowane w wyposażeniu malarni. Oprócz czasu zaoszczędzonego przy zamianie kolorów, nowe rozwiązania dają wiele innych korzyści, wśród których można wymienić choćby zmniejszoną ilość zużytego proszku. Owocuje to mniejszą ilością poniesionych kosztów, a co za tym idzie – większą opłacalnością inwestycji.