fbpx

Malowanie bez udziału szkodliwych dla zdrowia i środowiska związków chemicznych jest możliwe. Alternatywą dla tradycyjnych, toksycznych farb rozpuszczalnikowych jest malowanie proszkowe wykorzystujące nieszkodliwy proszek na bazie naturalnych żywic.

Dlaczego rozpuszczalniki są szkodliwe?

malowanie.proszkowe.krakow Farby, które niestety ciągle cieszą się dużą popularnością w Polsce i na świecie, czyli farby rozpuszczalnikowe, zawierają w swoim składzie lotny rozpuszczalnik – np. benzynę lakową. Podczas wysychania wydzielają one do atmosfery toksyczne substancje, które szkodzą środowisku, a co gorsze – również ludzkiemu zdrowiu! Jak wynika z badań nad szkodliwością farb rozpuszczalnikowych, kontakt z nimi może prowadzić do nieodwracalnych zmian w mózgu!

Malowanie proszkowe – dla zdrowia i efektów

Kilkadziesiąt lat temu na rynku pojawiła się alternatywa dla toksycznych farb rozpuszczalnikowych. Malowanie proszkowe, bo o nim mowa, wykorzystuje nieszkodliwy proszek, którego napylanie nie powoduje ulatniania się niekorzystnych substancji mających wpływ na zdrowie czy środowisko. Co więcej, farby wykorzystywane w tej technologii posiadają specjalne atesty, które potwierdzają ich 100% bezpieczeństwo, dzięki czemu mogą mieć one kontakt np. z wodą i żywnością. Warto dodać, że umożliwiają one uzyskanie lepszych efektów, jeśli chodzi o malowane powierzchnie – zarówno pod względem trwałości, jak również estetyki. Opisane wyżej zalety malowania proszkowego przyczyniają się do zwiększonego zainteresowania technologią, która, mamy nadzieję, niebawem zupełnie wyprze szkodliwe farby rozpuszczalnikowe.