fbpx

Parapet zewnętrzny pełni ważną funkcję dla domu, chroniąc jego ściany przed zamoknięciem. By mógł wypełniać swoją funkcję idealnie, należy o niego zadbać, by był odpowiednio wytrzymały na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Malowanie proszkowe jest jednym ze sposobów, które to umożliwiają.

Dlaczego akurat malowanie proszkowe?

Parapet jest na co dzień narażony na różne warunki atmosferyczne, w tym częste opady, które wpływają na jego estetykę i funkcjonalność. Malowanie proszkowe to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, sposób, by zapobiec wpływowi czynników zewnętrznych na konstrukcję parapetu. Dzięki zastosowaniu tej technologii, parapet jest odporny na korozję, zarysowania, chemikalia, temperaturę i promieniowanie ultrafioletowe, a swoje właściwości i walory estetyczne zachowuje na długie lata. Parapety malowane proszkowo są ponadto dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej z palety RAL. Idealnie nadają się dla osób ceniących sobie sprawdzone rozwiązania.

Jakie parapety można malować proszkowo?

malowanie proszkowe krakow - parapetyChoć malowanie proszkowe drewna jest coraz częściej spotykanym zabiegiem, to jednak w przypadku parapetów, wykonanych z tego materiału, częściej stosuje się tradycyjne rozwiązania i specjalne impregnaty. Parapety drewniane nie są jednak dość popularne, między innymi przez to, że wymagają dokonywania regularnych konserwacji. Częściej wykorzystywane w domach są za to parapety zbudowane z blachy aluminiowej lub stalowej, które są pokrywane farbami proszkowymi. Parapety stalowe należą do najtańszych, a zarazem najpopularniejszych rozwiązań parapetowych. Z kolei zaletą parapetów aluminiowych jest brak odprysków i konieczności konserwacji. Dzięki malowaniu proszkowemu charakteryzują się wysoką stabilnością i wytrzymałością. Chcesz zamontować w swoim domu parapet zewnętrzny? Zadbaj o to, by był odporny na szkodliwe warunki zewnętrzne. Najlepszą ochronę przed nimi zapewni Ci parapet zabezpieczony malowaniem proszkowym. Kraków – tu mieści się nasza lakiernia, w której zajmujemy się tego rodzaju przedsięwzięciami. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.