fbpx

Malowanie proszkowe znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Za jego pomocą można pomalować niemal wszystko: od metalowych ogrodzenia po płyty MDF. Technologia ta z powodzeniem może zostać wykorzystana również w malowaniu elementów maszyn rolniczych.

Malowanie proszkowe maszyn rolniczych – czy warto?

malowanie proszkowe maszyn rolniczychZanim zdecydujesz się na pomalowanie maszyny technologią proszkową, powinieneś rozważyć jej zalety i wady. Taka analiza pozwoli Ci dokonać trafnego wyboru. Malowanie proszkowe wymaga specjalistycznych urządzeń i umiejętności, dlatego będąc laikiem, nie warto podejmować się tego samemu. Na szczęście istnieją na rynku malarnie proszkowe. Kraków jest jednym z miast, w których możesz skorzystać z ich usług. Tam skorzystasz również z usług malowania proszkowego elementów maszyn rolniczych.

Proces malowania poprzedzony jest tu serią zabiegów, mających na celu odpowiednie przygotowanie powierzchni, tj. piaskowania lub śrutowania. Dzięki temu nałożony w późniejszym czasie lakier zachowuje wieloletnią trwałość. Wykorzystywany podczas procesu system transportu podwieszanego uniemożliwia z kolei zabrudzenie i uszkodzenie malowanych powierzchni. Oprócz tego malowanie proszkowe zapewnia elementom maszyn:

– odporność na niekorzystny wpływ warunków zewnętrznych,

– wolność od problemu korozji i abrazji,

– dobrą prezencję i estetyczny wygląd przez długie lata.

Zachęcamy do skorzystania z usług malowania proszkowego w Krakowie. Malujemy elementy maszyn rolniczych – i nie tylko! Z zakresem oferowanych przez nas usług mogą się Państwo zapoznać TUTAJ.