fbpx

Malowanie proszkowe to wyjątkowa technologia, która pozwala doskonale zregenerować felgi, zabezpieczyć ogrodzenie przed korozją, a nawet ochronić przed pożarem. Kolejną zaletą tego stylu pokrywania powierzchni jest to, że dzięki niemu możemy odnowić i nadać drugie życie starym urządzeniom, takim jak np. wiekowe maszyny do szycia.

Malowanie proszkowe, czyli drugie życie dla antyków

Miłośnicy antyków, którzy chcą wydłużyć „życie” swoim starociom oraz ci, którzy chcieliby jeszcze coś z nich wykrzesać, mają szansę osiągnąć swój cel dzięki malowaniu proszkowemu. Efekty tego procesu mogą zaskoczyć! Żeby jednak tak się stało, warto swój drogocenny staroć oddać w ręce fachowców, np. do malarni proszkowej w Krakowie, w której urządzenie zostanie wyczyszczone i pomalowane z prawdziwie aptekarską dokładnością.

Na czym polega malowanie proszkowe staroci?

Chcąc tchnąć drugie życie w starą i zniszczoną maszynę do szycia, potrzeba trochę wysiłku, odpowiedniego sprzętu i ręki fachowca. W pierwszej kolejności takie urządzenie wymaga gruntownego wyczyszczenia z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Pomocne w tej kwestii mogą się okazać zabiegi piaskowania i śrutowania. W ich wyniku powierzchnia staje się jednolita, gładka i gotowa do nałożenia podkładu antykorozyjnego, a następnie farby proszkowej. Tak przygotowane elementy umieszcza się w odpowiednio nagrzanym, specjalnym piecu, gdzie powłoka jest utwardzana. Jeśli chciałbyś odnowić swoją maszynę do szycia lub inne stare urządzenia i maszyny, zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie – zrobimy to dla Ciebie profesjonalnie i niedrogo!