fbpx

Alternatywą dla tradycyjnego malowania jest malowanie proszkowe, które przeprowadza się w profesjonalnych lakierniach proszkowych. Czy można ten proces przeprowadzić w zaciszu własnego garażu? Jakim osprzętem trzeba wówczas dysponować? O tym poniżej.

Malowanie proszkowe na własną rękę

malowanie proszkowe garazBy przeprowadzić malowanie proszkowe pod dachem swojego garażu, potrzebne są odpowiednie warunki i kilka niezbędnych elementów. W pierwszej kolejności należy zadbać o pomieszczenie, w którym będzie można dokonać czyszczenia elementów. Musi być ono odpowiednio oświetlone, najlepiej solidnymi żarówkami halogenowymi, dzięki czemu dostrzeganie wszelkich nierówności będzie łatwiejsze. Warto również zadbać o odpylenie pomieszczenia oraz jego wentylację. W tym celu warto zamontować wyciąg, który pochłonie opary. Przed przystąpieniem do malowania należy oczyścić dany element z resztek lakieru i innych zanieczyszczeń – w tym celu można użyć szlifierki do metalu, pamiętając o późniejszym usunięciu pyłu z czyszczonej powierzchni.

Sam proces malowania należy przeprowadzić, wykorzystując specjalny pistolet lub aerograf. Drobiny farby, które krążą w powietrzu mogą być drażniące dla oczu i dróg oddechowych, dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę dla nich. Do pomyślnego zakończenia malowania proszkowego potrzebny jest piec, w którym pomalowany element należy umieścić na ok. 20 minut w temperaturze 180-200 stopni Celsjusza. Należy pamiętać, że taki piec nie będzie się potem nadawał do użytku kuchennego, ze względu na opary, wydzielone podczas nagrzewania elementu.

Jak widać wszystko jest możliwe, jeśli posiada się odpowiedni osprzęt, warunki i umiejętności. Jeśli jednak się ich nie posiada, warto jest powierzyć przeprowadzenie procesu specjalistom od malowania proszkowego. Kraków jest miastem, w którym funkcjonuje nasza lakiernia, gdzie malujemy w ten sposób różnego rodzaju elementy metalowe i nie tylko. Potrzebujesz naszej pomocy? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Znajdziesz nas przy ul. Góra Libertowska 3. W razie pytań, dzwoń: tel.: +48 731 290 490.