fbpx

Regeneracja felg – zabieg, po który sięga się coraz częściej, ponieważ po jego przeprowadzeniu obręcze kół są pozbawione usterek i odzyskują nowy, atrakcyjny wygląd. Jednym z najważniejszych etapów w regeneracji felg jest pokrycie ich lakierem. W tym celu najczęściej wykorzystuje się technologię malowania proszkowego.

Na początek piaskowanie

Zanim zostanie przeprowadzony proces malowania proszkowego, należy odpowiednio przygotować powierzchnię felgi. Najlepszym sposobem na to jest piaskowanie – dzięki niemu felga jest kompleksowo oczyszczona i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń, takich jak oleje, smary, itp. Tak przygotowana powierzchnia może zostać poddana malowaniu proszkowemu.

Potem malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe felgi polega na napyleniu jej farbą proszkową w specjalnie przeznaczonej do tego kabinie proszkowej. W niej niknie ryzyko dostania się zanieczyszczeń na powłokę. Po zabiegach w kabinie, czas na utwardzenie farby w specjalnym piecu. Tam nałożony proszek stapia się, a następnie tworzy jednorodną powłokę, która równomiernie rozkłada się na powierzchni całej felgi wskutek procesu sieciowania.

regeneracja felg aluminiowychDlaczego warto postawić na malowanie proszkowe?

Regeneracja felg z wykorzystaniem malowania proszkowego to najlepszy sposób, by odnowić felgę, zmienić jej kolor na dowolny, a także zwiększyć znacząco jej trwałość i wytrzymałość. Malowanie proszkowe to niezastąpiona technologia, zabezpieczająca przed szkodliwymi skutkami korozji. Dzięki niej nowy lakier przylega do felgi perfekcyjnie, sprawiając, że jest bardziej odporna na zjawiska, które mogą ją spotkać na polskich drogach.

Jeśli chcesz pomalować swoje felgi w technologii malowania proszkowego, jeśli zależy Ci na tym, by usługa była przeprowadzona szybko, sprawnie i niedrogo, zapraszamy do lakierni proszkowej w Krakowie! Znajdziesz nas na ul. Góra Libertowska 3 i pod numerem telefonu: 731 290 490. Zapraszamy!