fbpx

Zdarzają się sytuacje, które wymagają ponownego pomalowania elementu, który wcześniej już pokryliśmy farbą proszkową. Zalecane jest, aby przy ponownym malowaniu użyć tej samej farby, a także przestrzegać kilku ważnych zasad, o których piszemy poniżej.

O czym pamiętać, nakładając nową warstwę farby proszkowej?

Jeśli chcesz dokonać ponownego nałożenia farby proszkowej, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Poniżej prezentujemy 4 użyteczne wskazówki, które z pewnością Ci się przydadzą.

Malowanie proszkowe - naprawa powłoki

Malowanie proszkowe – naprawa powłoki

1. Miejsca, które chcemy na nowo pokryć farbą proszkową, należy zeszlifować na mokro, używając w tym celu papieru ściernego 320, a pył powstały w wyniku szlifowania usunąć za pomocą czystej wody bez detergentów i wytrzeć do sucha szmatką pyłochłonną.

2. Podwieszając elementy, należy zwrócić uwagę, czy są odpowiednio uziemione, a następnie użyć pistoletu do napylenia farby. Należy przy tym uważać, by jego napięcie nie było zbyt wysokie i aby nie doprowadzić do przebicia dielektrycznego.

3. Dobierając parametry utwardzania, wskazane jest użycie wyższej temperatury dla warstwy farby, która znajduje się na wierzchu.

4. Po utwardzeniu farby należy sięgnąć po siatkę nacięć w celu sprawdzenia przyczepności pomiędzy poszczególnymi warstwami farby proszkowej.

Dzięki postępowaniu zgodnemu z wyżej wymienionymi punktami, ponowne malowanie proszkowe powinno przebiec bez większych problemów, a nowo powstała powłoka będzie charakteryzowała się wysoką jakością i wyjątkową prezencją. Warto jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach efekty mogą nas zawieść – tak może być np. jeśli pokrywamy nową farbą powłokę matową. W takiej sytuacji często zdarzają się problemy z przyczepnością między dwoma warstwami farb.

Jeśli chcesz uniknąć błędów w malowaniu proszkowym i wzorowo pokryć powierzchnię warstwą farby, powierz przeprowadzenie tego zabiegu specjalistom! Znajdziesz ich w lakierni proszkowej w Krakowie na ul. Góra Libertowska 3. Jeśli chcesz wcześniej zasięgnąć rady, otrzymać wskazówkę lub omówić szczegóły usługi malowania proszkowego, zadzwoń pod numer telefonu: 731 290 490. Zapraszamy!