fbpx

Zewnętrzne elementy budowy domu są narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników, takich jak opady, promieniowanie ultrafioletowe, etc. W związku z tym powinny być pomalowane w sposób, który zapewni ich długoletnie użytkowanie. Jednym z tych sposobów jest malowanie proszkowe.

malowanie proszkowe elementów architektonicznychO czym pamiętać przy malowaniu proszkowym elementów architektonicznych?

Ponieważ powierzchnie elementów, które znajdują się na zewnątrz budynków są wyjątkowo narażone na działanie czynników zewnętrznych, należy je w odpowiedni sposób malować. Idealne do tego jest technologia malowania proszkowego. W ramach tej technologii można sięgnąć po specjalne farby proszkowe, które posiadają certyfikaty potwierdzające ich przydatność do malowania elementów architektonicznych. Dzięki tego rodzaju farbom, możliwe jest długoletnie eksploatowanie pomalowanych powierzchni, które mimo upływu lat,wciąż zachowują atrakcyjny wygląd.

Różne rodzaje farb = różne efekty

Farby proszkowe wykorzystywane do malowania elementów architektonicznych charakteryzują wyjątkowe właściwości ochronne, dzięki którym powłoka wykazuje bardzo dużą odporność na korozję. W obrębie farb tego typu można jednak wyróżnić kilka grup, które różnią się między sobą zmiennością wyglądu wskutek działania szkodliwych czynników, takich jak np. promieniowanie słoneczne. Każda z grup niszczeje pod jego wpływem, jednak da się zauważyć, że droższe farby na dłużej zachowują nienaruszony i atrakcyjny wygląd.

Jak malować skutecznie?

Czasami natknąć można się na problem ze słabą przyczepnością farby do podłoża, która skutkuje nie tylko gorszymi efektami wizualnymi, ale również słabszymi własnościami mechanicznymi. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest demontaż elementu i ponowne jego pomalowanie. By ustrzec się przed taką koniecznością w przyszłości, wskazane jest odpowiednie przygotowanie podłoża oraz precyzyjne utwardzenie farby przed malowaniem.
Jeśli chcesz zlecić malowanie proszkowe fachowcom, zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie. Profesjonalny osprzęt, zaawansowane technologie i kadra wykwalifikowanych pracowników gwarantują najwyższą jakość wykonywanych prac. Zapraszamy: ul. Góra Libertowska 3, tel.: 731 290 490