fbpx

Korozja to zjawisko, które bardzo często pojawia się na metalowych powierzchniach, które nie są zabezpieczone w odpowiedni sposób. Najłatwiejszym sposobem na jej uniknięcie jest zastosowanie technologii malowania proszkowego, o czym spróbujemy przekonać poniżej.

Skąd bierze się korozja?

Korozja jest procesem niszczenia powierzchni wskutek działania na nią niekorzystnych czynników, zarówno chemicznych, jak i elektrochemicznych. Przyczyną zjawiska mogą być również procesy biologiczne, a także czynniki mechaniczne. Praktycznie rzecz biorąc, każdy metalowy element, który ma styczność ze środowiskiem zewnętrznym jest narażony na działanie korozji.

Jakie są skutki korozji?

Powierzchnia, która ulega korozji ulega stopniowej degradacji, co wiąże się zarówno z kosztami natury finansowej, jak i pozafinansowej. Naruszone powłoki wymagają poświęcenia wysiłku i pracy rąk ludzkich w celu jej naprawienia, a często wymiany elementu na nowy, co generuje dodatkowe koszty. Czy można się przed tym jakoś ochronić?

malowanie proszkowe zapobiega korozjiMalowanie proszkowe – sposób na korozję

Chcąc zapobiec wystąpieniu korozji, można w odpowiedni sposób zabezpieczyć powierzchnię, dzięki czemu wykazuje ona zwiększoną odporność na niekorzystne czynniki. Idealnym zabezpieczeniem tego rodzaju jest malowanie proszkowe. Farby wykorzystywane w tej technologii stanowią doskonałą ochronę antykorozyjną, dzięki której malowane powierzchnie charakteryzują się długoletnią żywotnością, funkcjonalnością i nienaganną estetyką.

Jesteś zainteresowany usługą, jaką jest malowanie proszkowe? Kraków wraz z funkcjonującą w jego obrębie lakierni proszkową Stelco, zaprasza na ul. Góra Libertowska 3!