fbpx

Święta tuż tuż. Jeszcze kilkanaście dni i będziemy mogli cieszyć się rodzinną atmosferą, otoczeni zewsząd pięknymi ozdobami. Siedząc przy stole, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele elementów dokoła została pomalowana w technologii proszkowej. Jakie to elementy?

Ozdoby, które pomalujesz farbami proszkowymi

malowanie proszkowe ozdobyChoć na co dzień zajmujemy się malowaniem o charakterze bardziej przemysłowym, to jednak nie da się ukryć, że lakierowanie proszkowe znajduje również zastosowanie w malowaniu powierzchni, wykorzystywanych jako ozdoby. Wśród dekoracji świątecznych jest bowiem wiele elementów, które są wykonane z materiałów, których powierzchnia świetnie nadaje się do malowania proszkowego.

Wśród tego rodzaju ozdób można wymienić choćby stojaki na bombki i choinki. Dzięki zastosowaniu w ich wykończeniu farb proszkowych, charakteryzują się one wyjątkową wytrzymałością i długoletnią użytecznością z zachowaniem nienagannej estetyki, która jest dla nas szczególnie istotna, zwłaszcza w uroczystym klimacie świąt.

Malowaniu proszkowemu można również poddać różne ozdoby, które wędrują na bożonarodzeniowe drzewko. Mowa tu np. o metalowych reniferach, aniołkach, a także specjalnych bombkach, które są dostępne w różnych kształtach, np. w kształcie żołędzia. Oprócz wyjątkowej jakości i wytrzymałości pomalowanych w ten sposób ozdób, warto podkreślić ich niezwykłą prezencję. Jest ona zasługą znajdujących się w farbach proszkowych dodatków i pigmentów, które tworzą atrakcyjne efekty wizualne.

W jednym z naszych ostatnich artykułów wspominaliśmy o tym, że istnieje możliwość malowania proszkowego szkła. Wiele z ozdób, które gości na świątecznych stołach jest wykonana właśnie z tego materiału, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je pomalować techniką proszkową, również we własnym zakresie. Jeśli chcesz wiedzieć jak tego dokonać w warunkach domowych, zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami z naszego artykułu.