fbpx

Choć pogoda za oknem iście jesienna, to jednak wciąż jest szansa na śnieg i wyjęcie zakurzonych sanek z piwnicy. Warto przy tej okazji zapoznać się z najskuteczniejszym sposobem na odnowienie tego rodzaju sprzętu. Dzięki malowaniu proszkowemu, sanki odzyskają dawną formę, a dzieci będą na nich zjeżdżać jeszcze przez wiele sezonów!

malowanie proszkowe sanekRenowacja sanek nie jest skomplikowana, wymaga jednak podjęcia serii określonych czynności, które mogą zająć nam trochę czasu. W pierwszej kolejności należy rozkręcić sprzęt. Kolejnym krokiem jest oczyszczanie metalowych płóz. Jak to zrobić? Najlepiej przez szlifowanie, np. za pomocą papieru ściernego. Warto przy tym pamiętać, że należy je czyścić z góry na dół lub z dołu na górę, zawsze jednak wzdłuż. Zalecane jest również usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, otłuszczeń z wykorzystaniem środka, jakim jest denaturat.

Kolejnym krokiem jest pomalowanie elementu – warto w tym celu skorzystać z technologii malowania proszkowego. Dzięki niemu sanki zyskają niezawodną ochronę antykorozyjną, nie będą rdzewieć i niszczeć, a dzieci będą mogły na nich bezpiecznie zjeżdżać przez dobrych kilka sezonów.

Ostatnim etapem renowacji starych sanek jest oczyszczenie i lakierowanie drewnianego siedziska. W ten sposób można samodzielnie odnowić stare sanki. Jeśli jednak nie dysponujesz odpowiednią ilością czasu i narzędzi do renowacji metalowych elementów sprzętu, możesz powierzyć to zadanie nam!

Jesteśmy firmą, która zajmuje się na co dzień malowaniem proszkowym w Krakowie. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami lub przyjdź do naszego warsztatu na ul. Góra Libertowska 3. Zapraszamy!