fbpx

Na polskich drogach nietrudno o uszkodzenia felg aluminiowych. Jak rozpoznać, że to już ten czas, kiedy trzeba je oddać do regeneracji? Poniżej przedstawiamy 3 najczęściej pojawiające się sygnały, po których zalecane jest przeprowadzenie zabiegów piaskowania i malowania proszkowego.

3 najczęstsze objawy uszkodzonych felg

Najbardziej popularne sygnały informujące kierowcę o tym, że felgi wymagają naprawy:

1. Drgania karoserii
Zazwyczaj największe drgania pojawiają się przy felgach jajowatych. Ich wibracje znacząco wpływają na komfort jazdy, mogą przy tym doprowadzić do zaistnienia niebezpiecznych sytuacji na drodze.

2. Drgania układu kierowniczego
Kolejny uciążliwy problem, który jest objawem uszkodzonych felg są drgania układu kierowniczego, które mogą wpływać na jego szybsze zużycie się oraz na pogorszenie się właściwości jezdnych auta.

3. Bicia pochodzące z kół
Bicie może być boczne (w poziomie) lub promieniowe (w pionie). Mogą być wywołane uderzeniem obręczy koła, np. w krawężnik lub długotrwałym, nieprawidłowym ich użytkowaniem. Prowadzą do pogorszenia się komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Recepta na uszkodzone felgi

Po zaobserwowaniu co najmniej jednego z wyżej wymienionych objawów, wskazana jest wizyta w warsztacie, gdzie samochód zostanie poddany przeglądowi, połączonemu z zabiegiem renowacji felg. Zachęcamy do skorzystania z tego rodzaju usług w naszej malarni proszkowej w Krakowie. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom i wysokiej jakości osprzętowi, w ciągu kilku dni uszkodzona felga powróci do dawnej formy, a w pełni sprawny samochód – na drogę. By ten scenariusz stał się faktem, serdecznie zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Góra Libertowska 3 w Krakowie.