fbpx

Czy pęknięta felga zawsze musi oznaczać konieczność jej wymiany? To zależy! Od czego? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

naprawa felg KrakówNaprawa czy wymiana – od czego to zależy?

O tym, czy pękniętą felgę będzie trzeba wymienić, czy wystarczy ją oddać do naprawy, decyduje szereg czynników. Między innymi zależy to od wielkości pęknięcia, czyli zakresu i rozmiaru uszkodzenia, a także od jakości stopu, z którego został wykonany model. W większości przypadków pęknięcie felgi aluminiowej praktycznie wyklucza możliwość jej naprawy, jednak by to stwierdzić, warto zasięgnąć porady fachowca. W celu diagnozy zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie (ul. Góra Libertowska 3). Tutaj, nasi eksperci ocenią czy felga nadaje się do naprawy, a jeśli tak, to podejmą w tym celu odpowiednie działania.

Naprawa pękniętej felgi – na czym polega?

Jeśli wielkość pęknięcia nie wyklucza naprawy felgi, nasi pracownicy w stosunkowo krótkim czasie doprowadzą ją do stanu pełnej funkcjonalności. W jaki sposób? Najlepszą w tym przypadku metodą jest spawanie TIG, czyli spawanie felgi za pomocą elektrod wolframowych w osłonie gazu obojętnego, np. argonu. Dzięki zastosowaniu tej technologii, naprawiana felga charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością spawanych stopów metali.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi diagnozy i naprawy pękniętej felgi, zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie. Dysponujemy wysokiej jakości osprzętem i kadrą, która ma duże doświadczenie z takimi przypadkami. Przyjdź, przekonaj się, zaoszczędź na wymianie. Zapraszamy!