fbpx

Zimą warunki na drodze sprzyjają kosztownym awariom auta. By ich uniknąć warto pamiętać o jednej, powszechnie znanej, lecz często zapominanej zasadzie jazdy – jaka to zasada? Czytaj dalej!

Jazda autem zimą – jakie zagrożenia?

W zimowych warunkach samochód jest narażony na różnego rodzaju uszkodzenia związane z układem zawieszenia. Powodem tego są przeważnie dziury na drogach, które nie są zauważalne z uwagi na przykrycie ich przez śnieg czy kałuże. Wjechanie w taką dziurę często kończy się uszkodzeniem felgi, amortyzatora, a czasem nawet i wahacza. Jeszcze bardziej cierpią na tym starsze modele samochodów, w których pęknięciu ulega sprężyna. Czy jest sposób, aby uniknąć tych usterek?

Jak jeździć, by nie uszkodzić felg?

Naprawa uszkodzonej felgi w zależności od rozmiaru usterki kosztuje ok. 30-60 złotych za sztukę. Często zdarza się, że jej pęknięcie eliminuje możliwość naprawy i wymaga jazda zimowadużo bardziej kosztownej wymiany. Dlatego, by uniknąć kosztownych awarii wywołanych trudnymi zimowymi warunkami, warto zdjąć nieco nogę z gazu, jechać ostrożniej i omijać kałuże. Jeśli jednak mimo to dojdzie do awarii wskutek wjechania w dziurę, masz prawo ub
iegać się u zarządcy drogi o odszkodowanie, które umożliwi Ci pokrycie kosztów naprawy felgi.

Gdzie dokonać napraw i regeneracji felg? Wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic, zapraszamy do naszej lakierni proszkowej przy ul. Góra Libertowska 3, gdzie świadczymy kompleksowe usługi w tym zakresie. Szybko, niedrogo i skutecznie! Zapraszamy do zapoznania się z efektami naszej pracy.