fbpx

Felga w Twoim aucie wyblakła, ma rysy lub uszkodzone ranty? Ratunkiem dla niej może być kompleksowa regeneracja poprzez lakierowanie. Na czym to polega?

Przygotowanie felgi

Zanim felga zostanie poddana malowaniu, należy ją odpowiednio przygotować. W tym celu wskazane jest precyzyjne zeszlifowanie powstałych uszkodzeń i pozostałości starego lakieru. Zdarza się jednak, że pod warstwą lakieru znajdują się wżery lub inne tego rodzaju uszkodzenia. W tej sytuacji należy zeszpachlować felgę za pomocą specjalnego materiału w sprayu, który pomaga uzupełnić braki w strukturze.

Trzy etapy lakierowania felgi

Po przygotowaniu powierzchni, można przejść do jej lakierowania, które odbywa się w 3 etapach. W pierwszym nakładany jest podkład, w kolejnym powłokę bazową, czyli farbę, a na samym końcu rozpylany jest lakier bezbarwny, który pełni funkcje ochronne i zabezpieczające.

Postaw na malowanie proszkowe

By dokonać regeneracji felgi, możesz skorzystać z malowania tradycyjnego lub z malowania proszkowego – która z tych opcji jest lepsza? W pierwszym wypadku trzeba włożyć dużo więcej wysiłku, żeby uzyskać optymalne efekty, dlatego dużo chętniej sięga się po technologię malowania proszkowego, które pozwala na odtworzenie oryginalnej barwy i struktury powierzchni felgi, a do tego zapewnia wzorową ochronę antykorozyjną i dzięki temu długoletnią wytrzymałość.

Regeneracja felg – gdzie?

Jeśli regeneracja felgszukasz miejsca, gdzie szybko i niedrogo doprowadzisz felgi do stanu pełnej funkcjonalności, zapraszamy do naszej malarni proszkowej w Krakowie. U nas
skorzystasz z profesjonalnych usług w zakresie prostowania, spawania, piaskowania i malowania proszkowego felg. Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych sukcesów, a w razie pytań, służymy pomocą pod numerem telefonu: 731 290 420. Zapraszamy!