fbpx

Skrzywienie krawędzi to jedna z najczęstszych usterek, z jaką można się spotkać w przypadku felg aluminiowych. W takiej sytuacji należy skorzystać ze specjalistycznych narzędzi, których używa się przy zabiegu prostowania felg. Co warto na jego temat wiedzieć? Czytaj dalej.

1. Czym prostowanie felg różni się od spawania?

W przeciwieństwie do spawania prostowanie felg nie polega na wprowadzeniu nowego materiału w strukturę felgi, tym samym nie zmienia się rozkład masy felgi. Po zabiegu prostowania, felgi wzorowo się wyważają, czym nie różnią się praktycznie od felg prosto z półki sklepowej.

2. Dlaczego po prostowaniu, dobrze jest pomalować felgę?

Zdarza się, że zabieg prostowania może w mniejszym lub większym stopniu naruszyć powłokę malarską. By doprowadzić felgę do perfekcyjnego stanu wizualnego, wskazane jest zatem, by sięgnąć po skuteczną metodę malowania powierzchni tego rodzaju, jaką jest malowanie proszkowe.

3. Jak często wskazane jest prostowanie felg?

W zależności od przebiegu i jakości dróg, po których porusza się auto, zaleca się prostowanie felg średnio raz na 2 lub 3 sezony. Wydłuży to ich żywotność, a dodatkowo poprawi komfort jazdy za stosunkowo niewysoką cenę.

4. Gdzie najlepiej przeprowadzić prostowanie felg?

Z uwagi na to, że prostowanie felg wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi, zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnych zakładów i warsztatów, które posiadają w tym obszarze odpowiednie doświadczenie. Jedną z firm, która oferuje usługi prostowania felg jest firma Stelco z siedzibą w Krakowie przy ul. Góra Libertowska 3. Decydując się na powierzenie jej felg ze swojego samochodu, masz gwarancję fachowo wykonanej pracy, o czym możesz się przekonać, przeglądając galerię jej efektów.