fbpx

Podczas jazdy samochodem w trudnych warunkach bardzo łatwo o mocne uderzenia, np. o krawężnik, w efekcie których dochodzi do pęknięcia felgi. By przywrócić jej pełną funkcjonalność, warto skorzystać z profesjonalnych usług spawania felg metodą TIG. Na czym to polega?

Spawanie TIG – klucz do sukcesu w naprawie felgi

Spawanie TIG (Tungsten Inert Gas) to technologia, która opiera się na wytwarzaniu łuku elektrycznego w osłonie gazu obojętnego przez potarcie nietopliwej elektrody wolframowej w materiał spawany, jakim jest uszkodzona felga. Efektem procesu spawania jest wysokiej jakości spoina aluminium. Cały proces przebiega przy użyciu profesjonalnego sprzętu spawalniczego, który pomaga precyzyjnie wypełnić powstałe ubytki.

Jakie korzyści płyną ze spawania felg?

Spawanie TIG gwarantuje uzyskanie czystej i wysokiej jakości spoiny. Dużą zaletą procesu jest to, że w czasie jego przeprowadzenia nie powstaje żużel, dzięki czemu spoina jest zabezpieczona przed zanieczyszczeniem jego wtrąceniami i nie wymaga dodatkowego czyszczenia. Warunkiem wysokiej jakości spawania felgi jest doświadczenie spawacza oraz posiadany przez niego sprzęt. Gdzie zatem dokonać zabiegu, by mieć pewność poprawności przeprowadzenia usługi?

Spawanie felg w Krakowie

Profesjonalny sprzęt, długoletnie doświadczenie i pasja, która pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów – tego doświadczysz, korzystając z usług malarni proszkowej Stelco w Krakowie. Oprócz spawania felg, możesz tam również skorzystać z szeregu innych usług, takich jak prostowanie felg, piaskowanie, malowanie proszkowe, itp. Dlaczego warto wybrać Stelco? Odpowiedź poznasz, zapoznając się z galerią prezentującą imponujące efekty pracy tej krakowskiej firmy.