fbpx

Felgi i opony to inwestycja na długie lata. Niestety, niewłaściwie ich użytkowanie, może prowadzić do szybszego zużycia i skrócenia czasu eksploatacji. Jak temu zaradzić? Co robić, gdy felgi ulegają uszkodzeniu? Jak wydłużyć ich życie?

Regeneracja felg – czy pomaga?

Na polskich drogach, a już szczególnie w okresie jesienno-zimowym, felgi w aucie mogą paść ofiarą drogowych dziur, które najczęściej zakrywają warstwy śniegu lub liści. Po uderzeniu w taką dziurę, felgi mogą się uszkodzić, a nawet pęknąć. Czy kierowca jest wówczas skazany już tylko na ich wymianę? Niekoniecznie. W wielu warsztatach, w tym również w Krakowie, są przeprowadzone procesy regeneracji, które pomagają przywrócić uszkodzonym felgom pełną funkcjonalność za pomocą specjalistycznych sprzętów i urządzeń.

Regeneracja felg pomaga również w sytuacjach, kiedy felgi co prawda nie uległy uszkodzeniom, jednak straciły swój pierwotny blask. Zwykłe szorowanie papierem ściernym tutaj nie pomoże. Potrzeba kilkuetapowego procesu, którego rezultatem są felgi o nienagannym wyglądzie.

O regeneracji felg pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów, którego lekturę serdecznie polecamy.

Regeneracja felg to jednak nie wszystko

By wydłużyć życie felg i opon, konieczne jest również przestrzeganie zasad ich przechowywania. By uchronić je przed uszkodzeniami, opony na felgach należy składować na stosie, a bez felg – ustawione pionowo. Powinny być również magazynowane w pomieszczeniu zamkniętym i zabezpieczonym przed promieniami słonecznymi oraz z dala od substancji chemicznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznej regeneracji felg i właściwym ich użytkowaniu? Chcesz odbudować felgi we własnym samochodzie? Zapraszamy do lakierni proszkowej Stelco w Krakowie – tu otrzymasz fachową pomoc w tym zakresie. Z naszych usług skorzystało już setki klientów. Efekty naszych dotychczasowych prac, możesz podziwiać na naszej stronie w zakładce „Galeria zdjęć„. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu – nasi doradcy dyżurują pod numerem telefonu: 731 290 420. Zapraszamy!