fbpx

Większy rozmiar felg sprzyja lepszej prezencji koła, ale czy to wystarczający powód, by zwiększać ich średnicę? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Większe felgi = większy kłopot?

Standardowe samochody są wyposażone w 15- lub 16-calowe obręcze i do takich też są dopasowane. naprawa felg KrakówCzy istnieje jakiś powód, żeby to zmieniać, np. podczas zabiegu regeneracji felg? Zwolennicy wyglądu, trakcji i prowadzenia sądzą, że tak, ci zaś, dla których priorytetem jest wygoda – nie są do tego przekonani. Większa średnica felgi wymaga zmniejszenia wysokości opony, a to ponosi za sobą określone konsekwencje, m.in. zmniejszenie możliwości amortyzacyjnych koła. Mniejsza wysokość to również większe ryzyko awarii koła wskutek nierówności na drogach. A im bliżej podłoża jest felga, tym większe zagrożenie jej uszkodzenia… Dodatkowo, im większa felga, tym wyższa jej cena. Czy te argumenty nie są wystarczające, żeby dać sobie spokój ze zmianą jej rozmiaru? Jakie są zalety większych felg?

Większa felga = lepszy efekt?

Kierowcy, którzy cenią sobie jakość prowadzenia, chętniej zwiększą rozmiar felg w swoich samochodach. Dzięki temu przy szybkich zakrętach, opona mniej ugina się na swoich bokach, mając przy tym dużo lepszy kontakt z podłożem. Ponadto większa felga robi wrażenie i przykuwa wzrok, co dla niektórych kierowców bywa niezwykle ważne. Żeby się wyróżnić z tłumu nie trzeba jednak sięgać po takie metody – regeneracja felg, którą przeprowadzamy w Krakowie, pozwala osiągnąć niesamowite efekty, które możesz obejrzeć w naszej galerii.