fbpx

Polskie drogi bywają dla kierowców, delikatnie rzecz ujmując, kłopotliwe. Nawet w tak dużych miastach jak Kraków nie możemy liczyć na idealną powierzchnię. A to niesie ze sobą pewne konsekwencje…
To, na co kierowcy uskarżają się najczęściej, to szybkie zużywanie się opon w samochodach, za co odpowiada nic innego, jak jakość nawierzchni, po której porusza się nasz pojazd. Zużyte koła, jak ich obręcze można zastąpić nowymi, jest jednak wyjście korzystniejsze – możemy poddać felgi prostowaniu i kompleksowej regeneracji. To rozwiązanie nie jest aż tak bardzo kosztowne, jak w przypadku całkowitej wymiany felg.

Prostowanie felg lekarstwem na polskie drogi

regeneracja felgNasz kraj nie słynie z dobrej jakości dróg. Świadczą o tym różne niedokładności przy ich budowie. Wcale nie tak dawno temu, bo tylko kilka lat wstecz, w kałuży na jednej z dróg znalazł swoje miejsce prostokątny fragment betonu przypominający na pierwszy rzut oka krawężnik. Rzeczywistość była taka, że ów niepozorny, wystający obiekt porozrywał opony wielu samochodów oraz powyginał och obręcze. Dziury na drogach w taki sam sposób mogą siać spustoszenie, jeśli chodzi o samochodowe felgi.

Regeneracja felg w Krakowie, na czym polega?

Koszt regeneracji felg różni się między innymi w zależności o tego, w jakim stopniu zostały uszkodzone. Czasami zdarza się, iż obręcze doznały różnych pęknięć, które trzeba potem zespawać. Bywa też tak, że prostowanie felg jest niemożliwością. Proces regeneracji felg możemy zatem podzielić na kilka etapów:

– analiza uszkodzeń oraz szacowany koszt takiej naprawy
– prostowanie felg, oraz toczenie rantów
– czyszczenie, przy użyciu metody piaskowania
– malowanie, zwykle metodą proszkową

Obręcze, które doznały takiej obróbki bardzo często odzyskują fabryczny i całkiem nowy wygląd. Cała operacja może osiągnąć koszt kilkuset złotych, a efekty powinny być zadowalające i warte tych pieniędzy.
Jeśli chcesz dokonać regeneracji felg w Krakowie zapraszamy do kontaktu: 731 290 420.